Szafy wnękowe to świetna alternatywa dla tradycyjnych mebli do przechowywania odzieży. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość indywidualnego dopasowania przestrzeni do naszych potrzeb. Umożliwiają maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca, dzięki czemu nie zmarnujemy nawet centymetra przestrzeni.

Aranżacja szafy wnękowej

Szafa wnękowaWnęki mogą być nietypowe i, na pierwszy rzut oka, trudne do praktycznego użycia. Zabudować możemy między innymi przestrzeń na poddaszu, pod schodami lub też narożnik. Również do nas należy kwestia urządzenia szafy w środku. Tu także mamy do dyspozycji wiele rozmaitych możliwości. Szafę możemy wyposażyć w drążki na wieszaki, półki oraz kosze na bieliznę. Drzwi mogą być zarówno tradycyjne, skrzydłowe, jak i przesuwne, co jest idealnym rozwiązaniem, jeśli szafa znajduje się w wąskim korytarzem. Możliwe jest zamontowanie również drzwi lustrzanych, niezwykle przydatnych, gdy ubieramy się rano do pracy czy na zajęcia. Poza tym odbicie lustrzane optycznie powiększa pomieszczenie. Zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach Polski bez większego problemu znajdziemy dobrego rzetelnego fachowca, który montuje na zamówienie szafy wnękowe Zamość czy jakiekolwiek inne mniejsze miasteczka w kraju posiadają usługi tego typu. Specjalista dokona odpowiednich pomiarów, doradzi, oszacuje koszty i osobiście zajmie się montażem szafy.

SzafaWarto wziąć do serca wszelkie jego uwagi i sugestie. Szczególnie chętnie instaluje się szafy wnękowe w sypialniach w punktach narożnych, wzdłuż prostopadłych ścian. Konstrukcja zabiera minimalną ilość miejsca, a właściwie rozplanowane wnętrze zapewnia mnóstwo przestrzeni na naszą garderobę. Jeśli przeznaczymy właściwy punkt naszego domu na zabudowę tego typu, będziemy w stanie przechowywać w niej odzież wszelkiego rodzaju. Będą to zarówno ubrania codzienne, sezonowe, okrycia wierzchnie, obuwie, bielizna, ale również pościele, torebki oraz większe torby na bagaż. Ubrania możemy umieszczać na wieszakach oraz składać i przechowywać na półkach. Ale to nie wszystko, bowiem szafy wnękowe o odpowiednich wymiarach mogą pomieścić również żelazko, odkurzacz lub deskę do prasowania. Widzimy więc, że możliwości jest mnóstwo. Warto zatem zadbać o odpowiedni projekt, pomysł i precyzyjne pomiary. Ważne jest też to, jakie konkretne przeznaczenie ma spełniać nasza szafa.

Czy chcemy więcej miejsca poświęcić na wiszące kurtki, koszule i marynarki czy raczej celujemy w półki, na których będziemy układać koszulki, spodnie i bieliznę? A może zależy nam bardziej na tym, by szafa służyła jako składzik do przechowywania większych przedmiotów, takich jak odkurzacz, kosz na bieliznę czy deska do prasowania? Wybór należy całkowicie do nas.