Zakup mebli do mieszkania to dopiero połowa sukcesu. Wiele zależy także od ich poprawnego montażu. Mebli nie dostajemy bowiem w formie gotowej, a w częściach, które musimy samodzielnie poskładać w całość oraz skręcić. Praca ta może zabrać trochę czasu, jednak jeżeli będziemy pamiętali o wskazówkach producenta, wówczas z pewnością przebiegnie szybko i całkowicie sprawnie.

Meble na wymiar od producenta

meble na wymiarNiezależnie od tego, czy zamówimy gotowe meble z salonu meblowego czy może meble na wymiar prosto od producenta, w obu przypadkach czeka nas ich mozolne składanie. W przypadku mebli na wymiar utrudnieniem może być to, że elementy nie będą miały standardowej długości czy szerokości, w związku z czym na pierwszy rzut oka może być nam je ciężko dopasować. Na szczęście dobrzy producenci udzielają wszelkich rad w tej kwestii. Na przykład taki Lubin – tanie meble na wymiar dostaniemy tam u niejednego producenta, a do tego szereg rad w kwestii ich montażu. Dobry producent od razu w zestawie z zakupionymi meblami daje nam także właściwe klucze imbusowe. Czasami zdarzą się też śrubokręty oraz odpowiednie kleje. Do nas samych należy zadbanie o odpowiednie narzędzia ? z pewnością przyda się wiertarko-wkrętarka, jak też młotek. Właściwe śrubki, nakrętki i kołki dostarczy producent, zazwyczaj wszystkie elementy są osobno opakowane i opisane. Do tego producent dostarcza także instrukcję montażu właśnie pod te jedne, konkretne meble.

meble na wymiarW zależności od danej produkcji, możemy mieć do czynienia z meblami z połączeniami stałymi ? tj. na kołki, jak też z mocowaniami rozbieralnymi, czyli np. na śruby. Takie połączenia daje się odwrócić, to może w niektórych przypadkach sprawiać zamieszanie. Jeśli kupujemy meble na wymiar, wówczas możemy też poinformować producenta, na jakim sposobie łączenia nam zależy ? czy uważamy, że śruby lub kołki mogą być widoczne, czy może powinny być one ukryte na przykład wewnątrz mebla. To kwestia estetyki. Dużo problemu może sprawić nam przytwierdzenie mebli do ścian, na przykład szafek wiszących do ścian kuchennych. Nie ma problemu, jeśli ściana jest prosta, jednak najczęściej konieczne jest jeszcze poziomowanie. Przydatne mogą okazać się kołki rozporowe oraz mocne śruby. Warto pomyśleć także o uchwytach narożnikowych, dzięki którym możemy wyznaczyć wysokość wieszania.

Jeżeli zdecydujemy się na regulowane zawieszki meblowe oraz na szyny montażowe, wówczas możemy wykonać poprawki nawet po zawieszeniu mebli. Bardzo ważną kwestią jest także mocowanie zawiasów do frontów. W każdej sytuacji warto kierować się wskazówkami producentów, gdyż wówczas skręcimy i zawiesimy meble o wiele szybciej niż działając na oślep.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.