Okna są jednym z podstawowych elementów konstrukcyjnych każdego budynku. Zapewniają one jednocześnie widok na zewnątrz takiej konstrukcji, ale także umożliwiają dostawanie się promieni światła słonecznego do wewnątrz, dzięki czemu wykorzystywanie oświetlenia w ciągu dnia nie jest konieczne.

Solidne okna z PCV

okna plastikowe z PiasecznaSzkło przepuszcza także ciepło generowane poprzez energię słoneczną, co dodatkowo wpływa na ogrzanie takiego budynku od wewnątrz. Istnieją różne rodzaje okien jakie wykorzystuje się w dzisiejszym budownictwie. Rozwiązaniem jednocześnie bardzo praktycznym i tanim są okna wykonane z tworzywa sztucznego. W tym przypadku najczęściej wykorzystywanym materiałem jest PCV, czyli polichlorek winylu. Jest to materiał bardzo wytrzymały i charakteryzujący się dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Przy tym wszystkim jego otrzymywanie jest niezwykle tanie i niewymagające. Dlatego też jest to idealny materiał do masowej produkcji okien. Niezbędne jest uzyskanie odpowiedniego kształtu, który będzie zwiększał właściwości termoizolacyjne takiej konstrukcji. Do tego celu wewnątrz ramy okna tworzy się poszczególne komory izolujące powietrze. Ma to na celu zatrzymanie różnicy temperatur pomiędzy tymi komorami, które powoli się mieszają i nie dopuszczają, aby zimne powietrze przedostało się do wewnątrz budynku.

okna plastikowe z PiasecznaTego typu rozwiązanie połączone ze szczelnymi uszczelkami pozwala na uzyskanie bardzo niskiego współczynnika przepuszczalności cieplnej, co świadczy o wysokiej jakości wykonania. Okna plastikowe z Piaseczna, które wykorzystują tę zasadę konstrukcyjną, znajdują zastosowanie we wszelkich obiektach budowlanych. Tego typu elementy można instalować zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i typowo użytkowych. Aby dodatkowo zwiększyć izolację termiczną, stosuje się specjalny układ szyb. Podobnie jak w przypadku samej konstrukcji ramy okna, polega on na tworzeniu kieszeni powietrza izolujących powietrze o różnej temperaturze. W przypadku wielu szyb, wypełnia się te przestrzenie dodatkowo gazami szlachetnymi, które posiadają lepsze właściwości utrzymywania temperatury. Jednym z częściej wykorzystywanych gazów jest argon. W takiej konstrukcji stosuje się od dwóch do nawet sześciu szyb.

Nim większa jest im ilość, tym więcej kieszeni powietrznych izolujących temperaturę, co zwiększa ogólny współczynnik przepuszczalności cieplnej takiego okna. Nim niższy on jest, tym okno skuteczniej utrzymuje temperaturę wewnątrz budynku i jest ono wyższej jakości wykonania. Okna plastikowe świetnie balansują pomiędzy wysoką jakością, a niską ceną, dlatego też jest to rozwiązanie opłacalne.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.