Wiele zakładów produkcyjnych i usługowych potrzebuje sprzętu najwyższej jakości. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy konkurencja uprzywilejowuje tylko i wyłącznie największych inwestorów a klienci cenią sobie szybkość i jakość wykonanej usługi. Gotowi są dopłacić wiele za świadomość, że wykonują dane zlecenia z pomocą fachowców i certyfikowanego sprzętu.

Zastosowanie wagi w przedsiębiorstwie

waga samochodowaWarsztaty samochodowe czy gospodarstwa rolne to miejsca, w których w ostatnim czasie znacznie zwiększa się ruch i obrót. A to oznacza konieczność optymalizacji pracy, co najłatwiej uzyskać nie tylko poprzez inwestycje w pracowników, ale przede wszystkim sprzęt dla nich. Wykonanie podstawowej czynności jak chociażby zważenie całego ładunku, może przebiegać bardzo szybko i komfortowo zarówno dla obsługi jak i kierowcy pojazdu, jeśli dane miejsce wyposażone jest w wagi osiowe lub jakiekolwiek inne rozwiązanie mające na celu szybkie i dokładne zważenie pojazdu.

W ten sposób dany samochód dostawczy czy ciężarówka może zostać zważona tuż przed wjechaniem na rampę załadunkową. Komputerowe systemy w zależności od zaawansowania są w stanie nawet bez zatrzymania pojazdu podać jego bardzo dokładną masę. Po zapakowaniu ciężarówki w odpowiednio przygotowany towar, ta powracając tą samą rampą wyposażoną w wagę jest odpowiednio opisywana po raz kolejny. Umożliwia to prowadzenie bardzo dokładnej ewidencji i przydaje się zarówno do planowania przestrzeni magazynowej, rozliczania kontrahentów jak i podnosi względy bezpieczeństwa i przyspiesza pracę. Hurtownie, które posiadają od dekad te same wagi platformowe i regularnie rezygnują z inwestycji w ten ważny element swojego zaplecza technicznego, mogą z czasem zauważyć znaczny spadek tempa załadunku i rozładunku chociażby ze względu na to, że kierowcy korzystający ze starszych modeli niejednokrotnie zmuszeni są do zatrzymywania się na wadze na bardzo długi czas.

Pracownik potrzebuje zaś czasu, aby dokonać ręcznego zapisania wyników i późniejszego przeanalizowania całości załadunku. Najnowocześniejsze wagi potrafią skutecznie mierzyć wagę pojazdu, który się nie zatrzymuje a dodatkowo dane wyświetlane są w czasie rzeczywistym na monitorze komputera osoby odpowiedzialnej za ten element funkcjonowania przedsiębiorstwa. Kierowca może więc przystąpić do załadunku lub rozładunku niemal natychmiastowo a pracownik firmy nie musi martwić się archiwizowaniem wszystkich tych danych czy ich poprawnością. Systemy komputerowe przedsiębiorstwa i odpowiednie firmowe programy do zarządzania większość funkcji wykonują automatycznie.

Źródło: http://www.wagi-pol.pl


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.