Każdy zdrowy człowiek reaguje na bodźce wzrokowe, dlatego też dobrze przebywa mu się wśród tych rzeczy czy w tych pomieszczeniach, które zaspokajają jego zmysł estetyczny. W atrakcyjnych miejscach o wiele lepiej się odpoczywa niż w zaniedbanych, dlatego też domownicy zwykle dbają o porządek w zamieszkiwanych przez siebie pomieszczeniach.

Zadania profilów balkonowych

BalkonCzasem jednak estetyka wydaje się być niezależna od nas – tak dzieje się na przykład na balkonach czy tarasach, które – wraz z upływem czasu – zaczynają wyglądać coraz gorzej. Pojawiają się zacieki oraz wykwity, których nie da się pozbyć nawet poprzez regularne czyszczenie. Nie każdy jednak wie, że taki los balkonu nie jest nieunikniony – wystarczy, gdy podczas budowy balkonu zastosujemy najlepsze profile balkonowe, które chronią balkon przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych. Zadaniem profili jest odprowadzanie wody z posadzki oraz zapewnienie szczelności w strefach okapowych. Dzięki kształtowi profilu, możliwe jest uzyskanie dokładnego połączenia zarówno z izolacją, jak i posadzką. Wilgoć odprowadzana jest nie tylko z powierzchni, ale także spod posadzki – dzięki otworom umieszczonym wzdłuż czoła profilu. Wśród zalet wymienia się przede wszystkim prosty montaż.

BalkonProducenci proponują między innymi profile aluminiowe pokryte warstwą poliestrową, która zapewnia ochronę przed korozją. Profile mogą być montowane na każdym podłożu, które posiada odpowiednią sztywność i nośność – najczęściej są to podkłady cementowe. Ważne, by powierzchnia była gładka oraz wolna od zanieczyszczeń. Poleca się montowanie profili na początkowym etapie budowy balkonu, jednak możemy to zrobić nawet wtedy, gdy podkład już się związał – wówczas po prostu na nim ułożymy szablon montażowy, a aby wyrównać podkład do szablonu, konieczne będzie położenie warstwy wyrównującej. Wszelkie wskazówki dotyczące montażu profili na pewno otrzymamy od producenta. Choć najczęściej wybieranym produktem są profile okapowe do posadzek ceramicznych, to producenci w swoim asortymencie posiadają także elementy do posadzek kamiennych, betonowych, żywicznych oraz PCV. Dobry profil powinien charakteryzować się kształtem, który umożliwia montaż rynny.

W ofertach znajdziemy całe systemy profilowe, jak i poszczególne części – narożniki wewnętrzne i zewnętrzne, łączniki oraz odbojniki przyścienne. Dzięki zastosowaniu profilu balkonowego nie będziemy musieli martwić się o nieestetyczny wygląd balkonu – nawet upływający czas nie wpłynie negatywnie na wykonaną posadzkę.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.