Szerokie zastosowanie kostki brukowej pozwala na wykonanie solidnej nawierzchni przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej estetyki i schludności. Plac położony koło domu, chodnik w ogrodzie czy dziedziniec publicznej instytucji możemy ubrać w intrygujące wzory o pięknych barwach i regularnych zdobieniach.

Aranżacja kostki brukowej

Kostka brukowaSzeroka gama kolorów i kształtów daje nieograniczone pole do planowania i tworzenia rozmaitych projektów. Dodatkowo bruk układa się niezwykle łatwo. Równie prosto się go demontuje i poddaje naprawom. Bruk to budulec chętnie wybierany przez właścicieli domów jednorodzinnych. Świetnie nadaje się do dekoracji podjazdów, schodów prowadzących do domu czy alejek ogrodowych. Prywatni inwestorzy nie ograniczają się wyłącznie do standardowych prostokątnych kształtów, jakie możemy zaobserwować, idąc ulicą. Na posesjach domów prym wiodą atrakcyjne wizualnie kostki w kształcie trapezu oraz rombu, które łączone są w wyszukane koliste i spiralne wzory. Odpowiednio zaprojektowana nawierzchnia nadaje przestrzeni dynamiki. Eksponuje wybrane części terenu oraz maskuje ewentualne niedoskonałości. Pozwala subtelnie wydzielić przestrzeń i swobodnie przejść z jednej strefy do drugiej. Oryginalnie udekorowana nawierzchnia dodaje posesji charakteru i ożywia ją, a nieszablonowe zastosowanie dostępnych wzorów i kolorów kostki daje niesamowite efekty wizualne.

Kostka brukowaDzisiejsza branża budowlana oferuje mnóstwo odmian bruku o określonej grubości, kolorach, kształtach i właściwościach technicznych. Do najpopularniejszych producentów należy między innymi Drogbruk Kostka brukowa tej firmy odznacza się wysoką solidnością materiału i doskonałym wyglądem. Chcąc kreatywnie ozdobić nasz teren, powinniśmy korzystać z kilku różnych kolorów kostki brukowej. Stosowanie tak zwanej techniki mozaikowej pozwoli nam skomponować fantastyczne wzory. Efektownym rozwiązaniem będzie ?oznaczenie? konkretnych punktów naszego terenu kontrastowymi kolorami. Wiele osób decyduje się na wyróżnienie takich elementów posesji, jak grill, ognisko czy altana odmiennymi kolorami kostki. Jest to świetne rozwiązanie, które znacznie ożywia przestrzeń wokół domu. Chętnie stosuje się bruk melanżowany, którego powierzchnia pokrywana jest mieszanką różnych kolorów. Z kolei efekt mechanicznego postarzania nadaje budulcowi charakteru.

Jeśli chodzi o kwestie wizualne, mamy absolutną dowolność w kreowaniu zewnętrznej przestrzeni. Dobrej jakości kostka brukowa od uznanego producenta upiększa prywatne posesje oraz nadaje charakteru i oryginalności wszelkim obiektom w przestrzeni publicznej.