Wybierając drzwi zewnętrzne do naszego domu, musimy pamiętać, że nie tylko ich wygląd, estetyka i styl powinny stanowić kryterium decydujące. Bo drzwi nie tylko mają wyglądać dobrze, ale też dobrze się spisywać. Ich wymiar estetyczny nie może być dla nas ważniejszy od funkcjonalnego. Bo drzwi w domu pełnią wiele ważnych funkcji, w tym bezpieczeństwa.

DrzwiTo właśnie one mają stanowić swoistą barierę przed dostaniem się osób niepożądanych. I to one mają chronić nas na przykład przed pożarem. Tutaj najlepszym rozwiązaniem stają się oczywiście drzwi przeciwpożarowe. Im wyższa jest ich szczelność ogniowa, tym więcej czasu nieogrzewana strona jest w stanie wytrzymać nie przekraczając określonej temperatury. Ten czas w przypadku pożaru może okazać się wystarczającym na uratowanie czyjegoś życia. Bezpieczeństwo jest więc elementem kluczowym. Ale nie jedynym, który powinien decydować o naszym wyborze. W praktyce bowiem drzwi muszą zapewnić nam także komfort użytkowania. O jakim komforcie mówimy? Przede wszystkim o komforcie akustycznym i termicznym. Bo hałas i temperatura z zewnątrz mają przecież na niego ogromny wpływ. Jeśli zależy nam na takiej izolacji, to warto wybrać drzwi sosnowe. Dlaczego właśnie takie? Ponieważ sosna jest tym gatunkiem drewna, który doskonale chroni wnętrze przed dźwiękami i temperaturami z zewnątrz.

Poza tym drzwi z drewna mają to do siebie, że charakteryzują się niewielką rozszerzalnością cieplną. A kwestię tego, że mogą być podatne na wilgoć rozwiązują preparaty impregnujące.