Prowadzenie własnej działalności produkcyjnej wiąże się z koniecznością rozplanowania właściwego programu inwestycyjnego. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, żeby efektywnie rozkręcić biznes ? właśnie od dobrego planu zależy jego powodzenie.

Płyta PIR jest sprawdzona

płyta izolacyjna pirDysponując określonym budżetem, trzeba rozsądnie wydawać pieniądze tak, żeby inwestycja zwróciła się możliwie szybko. Należy jednak przy tym pamiętać, że może to zająć trochę czasu, dlatego nie warto inwestować w półśrodki, tylko przeznaczyć swoje pieniądze na rozwiązania trwałe, które będą nam służyły jeszcze długo wtedy, gdy firma zacznie już na siebie zarabiać. W przemyśle produkcyjnym konieczne jest wybudowanie co najmniej dwóch obiektów, z których jeden przeznaczymy na halę produkcyjną, z kolei drugi na magazyn części, jakie wytworzymy. W obydwu przypadkach bardzo istotne jest użycie właściwego materiału do budowy pomieszczeń zapewniającego im właściwą izolację. O ile hala produkcyjna pracuje niejako sama na siebie, wytwarzając duże pokłady energii cieplnej w procesie fabrycznym, o tyle magazyny pozostają zazwyczaj w stanie spoczynku przez bardzo długi czas, a mają przy tym zapewnić właściwe warunki dla przechowywania towaru.

płyta izolacyjna pirDobra płyta izolacyjna PIR sprawdza się doskonale w każdych warunkach ? nadaje się zarówno jako materiał do budowy ścian zewnętrznych, jak też ścian działowych w pomieszczeniach o większej powierzchni w magazynach, gdzie przechowywane są artykuły o różnych właściwościach, wymagające innej temperatury i wilgotności powietrza. Wykonane z poliizocyjanuratu płyty to ulepszona wersja płyt poliuretanowych ? charakteryzują się ogromnymi możliwościami izolacyjnymi, dlatego świetnie sprawdzają się jako warstwa termoizolacyjna budynków przeznaczonych na magazyny. Zapewniają utrzymanie właściwej temperatury, pomimo swojej stosunkowo cienkiej konstrukcji ? ich grubość waha się od dwudziestu do dwustu pięćdziesięciu milimetrów. Płyty izolacyjne typu PIR występują najczęściej w okładzinie aluminiowej, dlatego posiadają wszystkie niezbędne właściwości, jakich wymaga się od konstrukcji magazynowych ? nie tylko doskonale izolują przestrzeń pomieszczeń, ale są także odporne na działanie warunków atmosferycznych, takich jak wiatr, deszcz, oddziaływanie promieni słonecznych czy niskie temperatury.

W każdych warunkach zachowują swoje właściwości. Są ponadto bardzo wytrzymałe ? nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym ani korozji, dlatego właśnie wybór takich płyt izolacyjnych to rozsądna inwestycja na długie lata.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.