Kuchenny zlew to nieodłączny element wystroju każdej kuchni. Jest jednym z przedmiotów codziennego użytku. Pierwszym kryterium, na jakie musimy zwrócić uwagę przy zakupie, jest rozmiar takiego sprzętu. Mamy do wyboru małe zlewozmywaki jednokomorowe, półtorakomorowe, oraz te największe ? dwukomorowe.

Zlewozmywak w różnych odcieniach

zlewozmywak granitowy Dodatkowo każdą opcję możemy powiększyć o odpowiedni ociekacz, który pomaga w suszeniu umytych naczyń. Kompromisem między małym zlewozmywakiem jednokomorowym, a dużym i zajmującym przestrzeń dwukomorowy zlewem, jest zgrabny zlewozmywak półtorakomorowy. Wówczas do dyspozycji dostajemy jedną, dużą komorę, w której możemy myć naczynia, oraz jedną mniejszą misę, idealną do mycia sztućców lub warzyw i owoców. Sprawdza się w małych i średnich kuchniach, w których często przygotowuje się posiłki. Ciekawą opcją w wyborze materiału zlewozmywaka jest granit. To odporne na uszkodzenia i zarysowania tworzywo dodatkowo upiększy wnętrze naszej kuchni. Materiał jest odporny na gwałtowne różnice temperatur, na które jest szczególnie narażony w miejscu przygotowywania posiłków. Zlewozmywak granitowy półtorakomorowy występuje w różnych kolorach ? możemy wybierać od jasnych, piaskowych odcieni, po czernie.

zlewozmywak granitowy Dodatkowo wykończenie koloru może być matowe lub metalowe ? z połyskiem. Decydując się na opcję z ociekaczem, pamiętajmy, żeby zwrócić uwagę na nachylenie ociekacza. Powinien być nieco pochylony w stronę zlewu ? tak, by woda swobodnie z niego spływała. Zlew służy do utrzymania czystości w kuchni i pomaga podczas przyrządzania posiłków. Wszystko to sprawia, że sam często jest narażony na zabrudzenia. Zlewozmywaki granitowa są łatwe do utrzymania w czystości ? z ich gładkiej powierzchni z łatwością usuniemy większość zanieczyszczeń za pomocą zwykłej, miękkiej gąbki do naczyń. Pamiętajmy, by nie czyścić zlewu za pomocą ostrych, drucianych gąbek oraz przy użyciu środków żrących. Do codziennej pielęgnacji wystarcza płyn do mycia naczyń i miękka ściereczka lub gąbka. Producenci często zapewniają nawet dziesięcioletnią gwarancję na granitowe zlewozmywaki, których okres eksploatacji bywa jeszcze dłuższy. Prócz ociekacza warto zwrócić uwagę, czy istnieje możliwość podłączenia pod zlew granitowy rozdrabniacza do odpadów.

Będzie to przydatne w domach, w których przygotowujemy posiłki dla dużej rodziny, lub często gościmy przyjaciół. Im więcej gotujemy i im więcej naczyń musimy wyczyścić, tym większe prawdopodobieństwo, że duża ilość resztek zatka odpływ. Dzięki łatwemu w użyciu rozdrabniaczowi szybko się ich pozbędziemy.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.