Wykorzystanie awaryjnych źródeł zasilania we współczesnym przemyśle to konieczność. Z różnych przyczyn niezależnych zdarzają się przerwy w dostawie prądu ? czy to spowodowane mechanicznym uszkodzeniem trakcji wywołanym czynnikami atmosferycznymi, czy też koniecznością wykonania drobnych prac renowacyjnych lub testów ? które mogłyby przynosić ogromne straty dla poszczególnych firm, blokując im możliwość wykonywania pracy.

Agregaty tanie w eksploatacji

Agregaty gazowe Gaz ziemny	Ponieważ przerwa w dostawie prądu może całkowicie sparaliżować działanie produkcji, większość firm korzysta z alternatywnych źródeł zasilania. Różnego rodzaju generatory prądotwórcze zapewniają im stały dopływ energii nawet w trakcie awarii głównej sieci elektrycznej. Dzięki agregatom firmy mogą spokojnie kontynuować pracę, kiedy elektrownia zawiedzie. Do niedawna niemal wszystkie generatory prądu zasilane były silnikami spalinowymi, tymczasem ostatnimi czasy dużą karierę robią agregaty gazowe na gaz ziemny. Ich zakup wiąże się, co prawda, z wydaniem większej ilości pieniędzy, natomiast sama eksploatacja przynosi oszczędności rzędu nawet do siedemdziesięciu procent względem standardowych agregatów spalinowych. Gaz ziemny jest niezwykle tanim paliwem, które posiada zdecydowanie więcej zalet, niż benzyna czy diesel. Po pierwsze, użycie gazu jest rozwiązaniem ekologicznym, ponieważ w procesie spalania nie powstają szkodliwe dla atmosfery spaliny, dzięki czemu bardzo chętnie sięgają po niego świadomi zwolennicy dbania o środowisko.

Agregaty gazowe Gaz ziemny	Dzięki temu agregaty gazowe stają się rozwiązaniem na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Co więcej, gaz nie koroduje w żaden sposób ze ścianami przewodów i zbiorników, którymi przebiega, dlatego agregaty gazowe wykazują się o wiele dłuższą żywotnością od swych poprzedników, które wymagały regularnego serwisowania, ponieważ benzyna jest związkiem reaktywnym wpływającym na stan zbiorników. Kolejnym plusem korzystania z generatorów działających na gaz, są wspomniane już niskie koszty eksploatacji ? w zależności od wielkości zakładu oraz częstotliwości użytkowania inwestycja w agregat gazowy zwraca się już po kilku miesiącach lub w pierwszych latach użytkowania, co daje nam imponujący wynik. Co również istotne, silnik zasilany gazem może pracować w dosłownie każdych warunkach ? bez względu na temperaturę.

Bez wyjątku działa zarówno w czterdziestostopniowym upale, jak i w trzydziestostopniowym mrozie, czego nie można powiedzieć o silniku paliowym (wystarczy sobie przypomnieć sytuację, w której bezskutecznie próbowaliśmy odpalić zimą samochód). Gazowe agregaty wydają się więc rozwiązaniem dużo lepszym od agregatów benzynowych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.