W sklepach meblowych oferujących gotowe zestawy mebli jak i u projektantów mebli na wymiar znajdziemy dziesiątki propozycji różnych mebli kuchennych. Różnią się one wieloma rzeczami, nie tylko ceną, ale także stylistyką, rozmiarami szafek, wykorzystanymi do produkcji materiałami.

Meble ułatwiające pracę w kuchni

meble kuchenne do zabudowyIstotne są także dodatkowe rozwiązania, takie jak na przykład kosze cargo, których próżno szukać wśród najtańszych zestawów mebli. Wśród istotnych różnic jest też i to, czy są do meble do zabudowy czy też nie, co wymusza na nas zakup odpowiedniej lodówki, piekarnika, zmywarki oraz kuchenki. Odpowiednia zabudowa w kuchni kluczem do sukcesu Każde z rozwiązań do kuchni ma swoje wady i zalety. Ktoś wyposażający apartament na wynajem raczej nie będzie zastanawiał się nad meblami na wymiar czy pod zabudowę, z drugiej strony jeśli tworzymy projekt wnętrza wymarzonego mieszkania, to ta właśnie opcja z pewnością będzie brana pod uwagę. Meble na wymiar, pod zabudowę, są droższe niż gotowe zestawy mebli, ale dają o wiele większą swobodę aranżacyjną i pozwalają na dobre wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni. Jest to szczególnie ważne w niewielkich kuchniach, ale także tych o nietypowych wymiarach. Meble kuchenne do zabudowy pozwalają na dużo ułatwień w naszym codziennym życiu i pracy w kuchni.

meble kuchenne do zabudowyPrzykładowo, można zdecydować się na piekarnik czy zmywarkę umieszczoną w wysokiej zabudowie. Jest to znacznie wygodniejsze niż konieczność nachylania się by schować brudne naczynia do zmywarki, łatwiej też wyjąć coś z piekarnika. Dodatkowo, oba te kuchenne sprzęty pozostają poza zasięgiem najmniejszych dzieci, co jest szczególnie ważne ze względów bezpieczeństwa. Kolejną, niewątpliwie równie ważną zaletą mebli do zabudowy jest możliwość stworzenia spójnej, jednolitej aranżacji wnętrza w dowolnym stylu. We wnętrzach klasycznych, na przykład prowansalskich, lodówka stojąca na widoku psułaby efekt wizualny, czego z odpowiednimi meblami możemy całkowicie uniknąć. Z kolei w nowoczesnych wnętrzach meble do zabudowy pozwalają uzyskać efekt gładkiej tafli mebli, co prezentuje się futurystycznie i minimalistycznie. Ten konkretny typ zabudowy od standardowego odróżnia także częstsze korzystanie z wysokiej zabudowy. Daje to z jednej strony o wiele więcej miejsca do przechowywania żywności czy naczyń, a z drugiej nie ogranicza zbytnio ilości blatów roboczych.

Pozwala to na jeszcze lepsze wykorzystanie dostępnego miejsca zgodnie z naszymi upodobaniami oraz stylem życia – rzadko używane garnki i naczynia możemy trzymać także w szafkach dolnych, a nie górnych, ponieważ zmywarka oraz piekarnik są umiejscowione wyżej.

Kategorie: Meble blog

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.