Decydując się na remont, większość osób skupia się nie tylko na pomalowaniu ścian i sufitów, ale także na zamianie aranżacji całego wnętrza. Można zrobić to na wiele sposobów, tak by wszystkie pomieszczenia ze sobą współgrały. W związku z tym coraz bardziej popularne stają się panele ścienne.

Panele w różnorodnych formach

panele ścienne 3d	W niemal każdym sklepie branżowym można zaopatrzyć się nie tylko w sprzęty potrzebne do remontu, ale również w rzeczy, które wypełnią świeżo odnowioną przestrzeń. Jeśli całą pracę wykonuje specjalnie wynajęta firma, na zakupy warto wybrać się z jej pracownikami. Dzięki temu o niczym się nie zapomni i dodatkowo będzie można omówić jakie materiały sprawdzą się w danym pomieszczeniu. Nie każde płytki sprawdzą się w kuchni, czy w łazience. Tak samo może być z salonem, czy sypialnią. W związku z tym producenci najczęściej tworzą panele, które wykonywane są z drewna, szkła lub gipsu. Ich dopasowanie do wnętrza zależy od tego, jaki klimat w nim pasuje oraz jak wygląda ściana, na której będą mocowane. Pomimo tak dużego wyboru coraz bardziej popularne na rynku są panele ścienne 3D z gipsu. Charakteryzują się przede wszystkim różnorodnością kształtów i form, które można dopasować indywidualnie do wystroju. Podczas ich produkcji wzmacnia się je za pomocą specjalnie wtopionych siatek.

panele ścienne 3d	Dzięki nim panele stają się trwalsze, ale przede wszystkim odporne są na uszkodzenia mechaniczne, obtłuczenia, a także wyszczerbienia. Ich dodatkową zaletą jest wielkość i waga. Są zazwyczaj dostępne w wymiarach 60 × 60 lub 80 × 100, a ich grubość nie przekracza 30 milimetrów. Transport również nie jest trudny, ponieważ ich waga sięga 10 kilogramów. Jednak jedną z najważniejszych właściwości płyt gipsowych jest ich odporność na ogień. Nie palą się i są nietoksyczne. Oczywiście montaż paneli ściennych nie jest trudny. Bez problemu można zrobić to samodzielnie. Wystarczy wyposażyć się w gips szpachlowy i specjalny klej, wcześniej równając całą ścianę i sprawdzając, czy nie jest mokra. Przy wyborze konkretnych paneli nie trzeba również martwić się o ich kolor. Można wybrać dowolną barwę, która będzie pasować do pokoju i pomalować je, lub zlecić to firmie odpowiedzialnej za montaż. Najlepiej jest użyć do tego wałka lub pędzla, które pozwolą dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

Wybór paneli ściennych jest bardzo trudny, dlatego najlepiej jest robić to przy pomocy specjalisty. Odpowiednia aranżacja wnętrza powinna wszystko to ułatwić. Tym sposobem cała przestrzeń zyska nowe życie i tym samym zadowoli wszystkich domowników.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.