Prostota wykonania oraz oszałamiające efekty wizualne. Nic dziwnego, że sufity napinane cieszą się stale rosnącą popularnością i coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych domach, ozdabiając salony, kuchnie czy sypialnie. Za stosunkowo niską cenę otrzymujemy bowiem prawdziwy aranżacyjny fenomen. Plusów przemawiających za instalacją sufitu napinanego jest wiele.

Sufity napinane jako nowoczesne rozwiązanie aranżacyjne

Aranżacja sufitu napianegoPrzede wszystkim, oszczędzamy czas i pieniądze. Montaż tradycyjnego sufitu gipsowego jest czasochłonny oraz wymaga sporych umiejętności i doświadczenia, co z kolei przekłada się na koszty. Doświadczona ekipa remontowa bez problemu zamocuje sufit napinany w ciągu jednego dnia. Fachowców będzie to kosztowało mniej czasu i wysiłku, a my poniesiemy mniejsze koszty za zleconą usługę. Poza tym instalacja sufitu tego typu nie narobi takiego bałaganu, jak w przypadku tradycyjnego. Nie będziemy musieli przejmować się kurzem i tynkiem roznoszącymi się po całym domu. Klasyczne konstrukcje sufitowe mają też skłonności do pękania po pewnym czasie, zaś fachowcy nie są w stanie zapewnić gwarancji ich naprawy. Sufity napinane są trwałe, wytrzymałe i wyglądają na nowe długo po zamontowaniu. Mimo to, producenci udzielają na nie dziesięcioletniej gwarancji. Ta technika montażu jest już na tyle popularna w Polsce, że w każdym większym województwie znajdziemy ekipę będącą w stanie zainstalować sufit napinany Śląskie, wielkopolskie czy kujawsko-pomorskie to tylko niektóre z regionów, w których mieszkają zadowoleni z tego typu usług klienci. Inna ogromna zaleta sufitów napinanych to wysoka odporność na działanie czynników zewnętrznych.

Aranżacja wnętrz, sufit napinanyRozciągnięta płyta PCV, podwieszona na właściwym suficie, jest wodoodporna. Nie przepuszcza cieczy, nawet gdy zalaniu ulegnie osłonięty sufit. Niepozorna membrana PCV jest w stanie utrzymać nawet do stu litrów wody. Dzięki niej zyskujemy więc czas, by uporać się z wszelkimi usterkami, bez ryzyka, że nasz dom czy mieszkanie zostaną zalane. Jednocześnie wodoodporny materiał zapobiega powstawaniu i rozprzestrzenianiu się wilgoci, a tym samym grzybom, bakteriom i chorobom. Na takiej samej zasadzie sufity radzą sobie z ogniem. Nie przepuszczają płomieni i opóźniają rozprzestrzenianie się ewentualnego pożaru. Sufity napinane nie przyjmują również kurzu, więc mamy gwarancję, że płyta zawsze będzie czysta, a my zostaniemy zwolnieni z obowiązku regularnego jej czyszczenia. Naciągnięta na pierwotny sufit płyta PCV idealnie wygłusza pomieszczenie, co daje dobrą akustykę, jakiej nie uzyskamy w przypadku tradycyjnego gipsowego budownictwa. Wreszcie, nowoczesne sufity napinane oferują rewolucyjne rozwiązanie, jakim są fantastyczne podświetlane wzory i motywy nałożone na płytę. Możemy wybierać spośród wielu fascynujących kompozycji, takich jak niebo z chmurami lub gwiazdami czy kosmos. Istnieją też klasyczne jednolite warianty bez obrazów 3D, dopasowane kolorystycznie do reszty pomieszczenia, o połysku nadającym przestrzeni głębi.

Sufit napinany wygląda jak luksus dla elit, jednak obecnie jest to standard na każdą kieszeń, który możemy mieć gotowy w jeden dzień. Posiada przy tym mnóstwo praktycznych zalet, które z pewnością nie raz dadzą o sobie znać w przyszłości.