Problemy z wilgocią w naszych domach są zjawiskiem niesamowicie często występującym, dlatego też nie powinno ono nikogo dziwić. Możemy się z tym spotkać praktycznie na każdym kroku, dlatego też jest to zjawisko niesamowicie powszechne praktycznie we wszelkich kręgach jakie jesteśmy w stanie napotkać.

Iniekcja ciśnieniowa jako hydroizolacja

iniekcja ciśnieniowaJest to coś, co może stać się praktycznie w każdym domu, dlatego też praktycznie nie ma reguły, gdzie taka awaria występuje. Oczywiście najczęściej możemy się z nią spotkać we wszelkich miejscach bez hydroizolacji, czy też gdzie jest ona wykonana na niesamowicie niskim poziomie. Dlatego też nie powinno nas to dziwić, ze w takich okolicznościach woda się przedostaje do wnętrza budynku. Jednak taki stan rzeczy może wyniknąć także chociażby z różnego rodzaju uszkodzeń manualnych, czy też po prostu długotrwałego naporu wody na określone miejsce. Nie ma reguły, wszystko w naszym świecie jest zawodne, dlatego też trzeba być przygotowanym na różne ewentualności w praktycznie każdym aspekcie naszego życia codziennego. Możliwość różnego rodzaju przecieków jest realnym ryzykiem w każdym domu, dlatego też powinniśmy się na to szykować nawet posiadając najlepszą hydroizolację.

iniekcja ciśnieniowaTego typu instalację można w banalny sposób uszkodzić chociażby podczas różnego rodzaju prac ogrodowych najprostszego rzędu. Dlatego też musimy pamiętać, że jest to element eksploatacyjny, który ma prawo zostać uszkodzony i funkcjonować na bardzo różnych poziomach. Wiele osób jednak myśli, że w takiej sytuacji trzeba odsłaniać całe fundamenty i naprawiać izolację. Jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej, gdyż iniekcja ciśnieniowa jest idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji. Tego typu zabieg jest w stanie naprawić hydroizolację na różnych poziomach uszkodzenia tego typu instalacji. Nie da się go jednak zastosować, jeśli jest ona kompletnie zniszczona, dlatego też warto stosować tego typu zabieg nawet przy najmniejszych uszkodzeniach, by zapobiec im późniejszym rozprzestrzenianiu się. Jest to zabieg niesamowicie mało inwazyjny, gdyż wymaga utworzenia zaledwie paru nawiertów, przez które wprowadza się materiał uszczelniający, który się rozszerza pod wpływem wilgoci, dlatego też jest idealny do tego zastosowania.

Przede wszystkim taka czynności przebiega bardzo szybko i nie wymaga odsłaniania fundamentów, dzięki czemu jest to zabieg znacznie tańszy i mniej wymagający. Profesjonalna ekipa jest w stanie wykonać to w niesamowicie krótkim czasie, dzięki czemu nie będziemy mieć żadnych problemów i takie pomieszczenie nie będzie na długo wyłączone z użytku.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.