Jaki materiał cieszy się dużą popularnością w budownictwie ze względu na swoje zastosowanie? Podpowiadając, używa się go do produkcji zadaszeń parkingowych, do budowy wiat przystankowych, jak i do wykonywania konstrukcji ogrodów zimowych. Sprawdza się także w produkcji świetlików dachowych. I nie jest to szkło!

Poliwęglan do konstrukcji

poliwęglan lityCo stanowi taką doskonałą alternatywę dla szkła, które do niedawna było wykorzystywane niemal wszędzie? Jest to poliwęglan komorowy! To materiał, który charakteryzuje identyczna przezroczystość co szkło, ale pozostałe parametry ma o wiele lepsze. Po pierwsze, jest to 200-krotnie większa wytrzymałość. Po drugie, jest to wyjątkowa trwałość. Dalej – warto wspomnieć o niskiej wadze w stosunku do formatu płyty z poliwęglanu. Producenci zaznaczają również, iż płyty są zabezpieczane przed promieniowaniem UV, dlatego promienie słoneczne nie mają na nie żadnego wpływu. To z tego względu płyty poliwęglanowe mogą być stosowane zarówno wewnątrz budynków, jak i poza nimi. Jeżeli zdecydujemy się na pomalowane płyty, możemy być pewni, że pod wpływem UV nie wyblakną i będą posiadały identycznie intensywny kolor przez długi czas. Niektórzy producenci oferują nawet dziesięcioletnią gwarancję na kolor, tak bardzo są pewni, że ich płyty nie zostaną zniszczone przez promieniowanie UV. I faktycznie potwierdza to grono zadowolonych klientów.

poliwęglan lityCzęsto pojawiało się pytanie o to, czy poliwęglan komorowy nie będzie wpływał negatywnie na komfort cieplny w pomieszczeniu, jeśli zostanie zastosowany na przykład do produkcji świetlików. I tutaj producenci uspokajają, dobrze zamontowane świetliki są całkowicie szczelne i nie wypuszczają ciepła z pomieszczenia. Nie musimy zatem martwić się o to, że budynek będzie wyziębiał się, ponieważ zastosowaliśmy świetliki z poliwęglanu. Bez wątpienia materiał ten ma wiele zalet. Dostępny jest także w różnych grubościach ? dużą popularnością cieszy się na przykład poliwęglan komorowy 16mm, ponieważ sprawdza się w wielu różnych konstrukcjach czy wyrobach. Jest to grubość uniwersalna i według wielu najlepsza. Jednakże na rynku znajdziemy także płyty poliwęglanowe nieco grubsze niż 16 mm.

Tak szeroki wybór sprawia, że możemy dobrać coś, co idealnie sprawdzi się w naszym przypadku. Jeśli nie wiemy ? skontaktujmy się z doradcą producenta, który pomoże nam dokonać wyboru. I nie musimy martwić się o cenę, ponieważ płyty z poliwęglanu komorowego nie należą do najdroższych produktów i bardzo często dostępne są w naprawdę dobrej cenie, co nas bez wątpienia ucieszy.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.